Wiadomości

Wyraźnie spada liczba zgonów spowodowanych zarażeniem koronawirusem we Włoszech

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

We Włoszech w ciągu ostatnich 24 godzin zmarło z powodu zarażenia koronawirusem 525 osób, to znacząco mniej niż w dniach poprzednich. Łączny bilans zgonów wzrósł wskutek tego do 15.887. Liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła o 4,3 tysiąca – do 128.948. Jak dotąd wyzdrowiało 21.815 osób.

W szczytowym okresie odnotowywano po ok. 8 tysięcy nowych zakażeń, a liczba zgonów zbliżała się do tysiąca dziennie. Ale choć liczba zgonów spowodowanych zarażeniem koronawirusem od szeregu dni wyraźnie spada, minister zdrowia Włoch Roberto Speranza oświadczył, że sytuacja w kraju „pozostaje dramatyczna”. Podkreślił, że „kryzys się nie skończył, a zagrożenie nie minęło”. W wywiadach prasowych zaznaczył, że trzeba będzie „koegzystować z wirusem”.

W wypowiedziach dla dzienników „La Repubblica” i „Corriere della Sera” przedstawił kilkupunktowy „Plan sanitarny”. Program działań na najbliższą przyszłość przewiduje m.in. noszenie maseczek i „skrupulatne przestrzeganie dystansu społecznego” w miejscach publicznych i pracy, a także wzmocnienie lokalnych sieci służby zdrowia.

Wyraźnie poprawia się też sytuacja w Hiszpanii:

Trzeci dzień z rzędu spada liczba zakażeń i zgonów z powodu zarażenia koronawirusem w Hiszpanii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!