Wiadomości

Wynagrodzenia żołnierzy zawodowych od 1 stycznia 2020 r. wzrosną o blisko 600 złotych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od nowego roku żołnierze zawodowi będą zarabiać więcej. Specjalne rozporządzenie w tej sprawie podpisał we wtorek na poligonie w Nowej Dębie prezydent Andrzej Duda. Podwyżka wynagrodzeń dla żołnierzy zawodowych wejdzie w życie 1 stycznia 2020 roku.

– W praktyce oznacza to, że przeciętne miesięczne uposażenie żołnierza zawodowego wraz z dodatkami zwiększy się o 576 zł, więc jest to kwota niebagatelna. Mam nadzieję, że zasili to budżety domowe polskich rodzin, w których są członkowie tej rodziny służący RP jako zawodowi żołnierze – powiedział prezydent Andrzej Duda.

To kolejny krok naprzód w kierunku wzrostu nakładów na Polskie Wojsko – podkreślił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak

– Od 1 stycznia tego roku żołnierze Wojska Polskiego zarabiają więcej, ich uposażenia wzrosły. Wtedy była to najwyższa w historii ostatnich lat podwyżka. Dzisiejsza, zatwierdzona przez pana prezydenta, jest jeszcze wyższa niż ta, która weszła w życie od 1 stycznia tego roku. Bardzo za to dziękuję. To jest dowód, że zarówno pan prezydent jako zwierzchnik Sił Zbrojnych, jak i polski rząd, dbają o Wojsko Polskie – zaznaczył szef MON.

/Telewizja TRWAM/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!