Wiadomości

Wymiana ognia na granicy armeńsko-azerbejdżańskiej i w Karabachu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od wczoraj na Południowym Kaukazie znów częściej padają strzały. Zaczęło się od potyczki w okolicach Şuşy, w której zginęło trzech bojowników ormiańskich i dwóch żołnierzy azerbejdżańskich. Wczoraj w godzinach popołudniowych i wieczornych oraz w godzinach nocnych raz za razem dochodziło do wymiany ognia w różnych punktach.

Wczoraj rano w Karabachu doszło do krwawej potyczki. Strona azerbejdżańska twierdzi, iż jednostki Armii Azerbejdżanu próbowały zatrzymać i skontrolować pojazdy, które wedle ich informacji brały udział w nielegalnym transporcie sprzętu wojskowego, aby zweryfikować otrzymane informacje. Ormianie znajdujący się w jednym z pojazdów mieli jako pierwsi otworzyć ogień, na który mieli odpowiedzieć żołnierze azerbejdżańscy, zabijając trzech Ormian i raniąc jednego. W strzelaninie zabitych zostąło trzech Ormian i dwóch żołnierzy azerbejdżańskich.

Gwałtowne zaostrzenie sytuacji w Karabachu. W wymianie ognia zginęło trzech Ormian

Wczorajszy dzień i dzisiejsza noc nie należały do spokojnych. Jak podaje w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu, od godziny 15:00 dnia 5 marca do 03:10 dnia 6 marca pozycje armii azerbejdżańskiej były ostrzeliwane 19 razy.

“Jednostki Armeńskich Sił Zbrojnych ze swoich pozycji w rejonie miejscowości Gunashli, Ashaghi Shorzha, Azizli, Zarkand, Yukhari Zaghali w regionie Basarkechar i regionie Chambarak przy użyciu moździerzy oraz broni różnych kalibrów okresowo ostrzeliwały pozycje jednostek Armii Azerbejdżanu stacjonujące w rejonie miejscowości Astaf w regionie Daşkəsən, miejscowości Yellija, Mollabayramli, Yukhari Ayrim w regionie Kəlbəcər oraz miejscowości Goyalli w regionie Gədəbəy. Ponadto członkowie nielegalnych ormiańskich oddziałów zbrojnych na terytorium Azerbejdżanu, gdzie tymczasowo stacjonują rosyjskie siły pokojowe, ostrzeliwali pozycje jednostek armii azerbejdżańskiej stacjonujące w rejonie miasta Şuşa. Jednostki Armii Azerbejdżanu podjęły odpowiednie działania odwetowe” – czytamy w komunikacie.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!