Wiadomości

Wymiana ognia między wojskami azerbejdżańskimi i armeńskimi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Pomimo porozumienia o zawieszeniu broni, 28 września, około godziny 18:00, armeńskie jednostki sił zbrojnych, używające broni różnego kalibru, poddały ostrzałowi pozycje armii azerbejdżańskiej, stacjonujące w kierunku Alagolar w regionie Kəlbəcər” – informuje Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu w opublikowanym przed chwilą komunikacie.

Jak dodano, w wyniku ostrzału został ranny żołnierz armii azerbejdżańskiej Isgandarov Nijat Hidayat. Żołnierz otrzymuje niezbędną pomoc medyczną. “Stacjonujące w tym rejonie jednostki armii Azerbejdżanu podjęły odpowiednie działania odwetowe. Oświadczamy, że cała odpowiedzialność za incydent spada na armeńskie kierownictwo wojskowo-polityczne, które celowo eskaluje sytuację” – czytamy w komunikacie.

Ormianie twierdzą, że siły azerbejdżańskie prowadzą ostrzał okolic miasta Dżermuk… Co prawda w pierwszym z wpisów czytamy, że Azerowie prowadzili ogień w stronę miasta Dżermuk, ale w kolejnym mowa jest, iż wymiana ognia między siłami armeńskimi i azerbejdżańskimi wciąż trwa…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!