Polska Świat Wiadomości

Wydawca szkalującego Polskę komiksu zmienił kłamliwe ilustracje pod wpływem nacisku Reduty Dobrego Imienia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy wyczytać na portalu nczas.com Reduta Dobrego Imienia podjęła w ubiegłym tygodniu interwencję ws. oszczerczych rysunków w komiksie Zane’a Whittinghama i Ryana Jonesa pt. Survivors of the Holocaust, sugerujących agresję Państwa Polskiego w stosunku do deportowanych z Niemiec w 1938 r. Żydów. Interwencja przyniosła oczekiwany skutek.

W ubiegłym tygodniu na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice dostępny był szkalujący Polskę komiks. RDI poprosiła władze portu o podjęcie kroków w celu wycofania go ze sprzedaży.

Reklama / AdvertisementW odpowiedzi na list RDI Paul Rockett w imieniu angielskiego wydawcy HACHETTE CHILDREN’S GROUP przeprosił za błędy i zapowiedział zmiany ilustracji w nowych wydaniach, a także w niesprzedanych jeszcze egzemplarzach znajdujących się w magazynach.

Z kolei Radosław Włoszek, prezes Zarządu Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice zapewnił, że władze portu lotniczego nie zgadzają się i nigdy nie zgadzały się na przypisywanie Polsce winy za zbrodnie niemieckie.

W związku z tym niezwłocznie podjął kroki w celu wycofania ze sprzedaży komiksu w punktach zlokalizowanych na terenie portu lotniczego zgodnie z prośbą RDI i zapewnił, że spółka podjęła niezbędne działania zmierzające do wyczulenia swoich kontrahentów na zachowanie należytej troski o pamięć i prawdę historyczną.

W komiksie Zane’a Whittinghama i Ryana Jonesa pt. Survivors of the Holocaust, przeznaczonym dla dzieci i młodzieży, sprzedawanym m.in. na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice, znalazły się informacje w fałszywy sposób przedstawiające historię Polski.

Polska w książce wydawnictwa Hachette Children’s Books została ukazana jako państwo, które w okresie międzywojennym nie tylko nie przyjmowało Żydów, ale i ich nękało. Co więcej, oddano to w sposób najbardziej przemawiający do wyobraźni młodych ludzi, bo poprzez ilustracje epatujące polskimi barwami narodowymi, obok swastyki.

A więc jednak wytrwałość i dążenie do celu popłaca. Miejmy nadzieję, że z czasem nasze działania będą równie efektywne za granicą wobec szkalujących Polaków kłąmstw.

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!