Wiadomości

Wydawca „Newsweeka” zażądał utajnienia wyników kontroli Państwowej Inspekcji Pracy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Państwowa Inspekcja Pracy zakończyła kontrolę prowadzoną w Ringier Axel Springer Polska i przekazała wydawnictwu protokół z wynikami kontroli. Spółka zażądała utajnienia wyników prac Inspekcji. Kontrolowano m.in. procedury antymobbingowe po ujawnieniu kolejnych informacji o niewłaściwym zachowaniu byłego redaktora naczelnego „Newsweek Polska” Tomasza Lisa.

Przypomnijmy – początkowo PIP niespiesznie podeszła do badania tego, co dzieje się w wydawnictwie RASP. Zabrano się za kontrolę dopiero, gdy w medialnych artykułach byli podwładni Tomasza Lisa zaczęli skarżyć się na jego zachowanie.

Zarzucano mu, że poniżał współpracowników, niewybrednie żartował, kpił z osób LGBT+, a kobietom zaglądał w dekolt. W redakcji miała w dodatku panować atmosfera trwogi, wywoływana nieprzewidywalnymi nastrojami Lisa.

Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie rozpoczęła się 1 lipca. Badaniu poddano m.in. obowiązujące w firmie dokumenty określające stosowane przez pracodawcę procedury antymobbingowe.

„Jednym z elementów prowadzonych czynności kontrolnych było również zbadanie atmosfery pracy. Badanie zostało przeprowadzone wśród pracowników na podstawie anonimowych i dobrowolnych ankiet” – opisuje press.pl.

26 lipca wydawnictwu został przekazany raport z wynikami kontroli PIP. RASP nie wniosło zastrzeżeń do jego treści. Spółka złożyła jednak wniosek o objęcie jego treści tajemnicą przedsiębiorstwa.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!