Świat Wiadomości

Wydawca Axel Springer poinformował swoich pracowników by opuścili firmę jeżeli nie wspierają Izraela

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niemiecki wydawca Axel Springer, który jest właścicielem kilku izraelskich stron internetowych, powiedział w zeszłym tygodniu pracownikom, że mogą odejść, jeśli sprzeciwiają się izraelskiej fladze na siedzibie firmy – podaje we wtorek portal Times of Israel.

Mathias Döpfner, prezes Axel Springer Article Oto rada od czołowego szefa wydawnictwa w Niemczech dla pracowników, którzy skarżyli się na jego decyzję o wywieszeniu izraelskiej flagi na siedzibie firmy: Znajdźcie inne miejsce do pracy – podała Żydowska Agencja Telegraficzna (JTA).

CNN zrywa współpracę z dziennikarzem, który napisał, że „świat potrzebuje Hitlera” Prezes Axel Springer przeciwny antysemityzmowi Prezes Axel Springer Mathias Doepfner tłumaczy, że gest ten to sprzeciw wobec antysemityzmu. Sam menadżer określa się jako nieżydowskiego syjonistę.

– Uważam, i jestem przy tym z wami bardzo szczery, że osoba, która ma problem z tym, że izraelska flaga została podniesiona tutaj na tydzień, po antysemickich demonstracjach, powinna poszukać nowej pracy – powiedział Doepfner w zeszłym tygodniu na wideokonferencji z tysiącami swoich pracowników na całym świecie. Flagę podniesiono w maju, gdy radykalna organizacja palestyńska Hamas i siły Izraela wymieniały ogień przez 11 dni, co spowodowało ponad 250 ofiar śmiertelnych, głównie po stronie palestyńskiej.

Wiele protestów przeciwko Izraelowi w Europie i poza nią zawierało podżeganie przeciwko Żydom i Izraelowi; w związku z protestami w Europie i USA doszło do kilku aktów przemocy. Axel Springer podpisał globalną umowę z Facebookiem Axel Springer jest właścicielem kilku izraelskich stron internetowych, w tym Yad2 z oferrtami nieruchomości – podaje Times of Israel.

Na swojej stronie internetowej niemiecki wydawca wymienia pięć “Zasad i wartości”. Druga z nich głosi: “Wspieramy naród żydowski i prawo do istnienia państwa Izrael”. Pierwsza zasada mówi o “staniu w obronie wolności, rządów prawa, demokracji i zjednoczonej Europy”, a następnie czytamy o “wsparciu dla sojuszu transatlantyckiego między Stanami Zjednoczonymi i Europą; zaangażowaniu w wolną i społeczną gospodarkę rynkową oraz odrzuceniu ekstremizmu politycznego i religijnego oraz wszelkiego rodzaju rasizmu i dyskryminacji seksualnej”.

Przynajmniej jest szczery.
Źródło: wirtualnapolska.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!