Świat Wiadomości

USA: Stowarzyszenie Właścicieli Mieszkań uznało, że wywieszanie przed domem tęczowej flagi LGBT jest naruszeniem praw mieszkańców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl Stowarzyszenie Właścicieli Mieszkań (HOA) w mieście Oakland na Florydzie uznało, że wywieszanie przed domem tęczowej flagi LGBTQ jest naruszeniem praw okolicznych mieszkańców i nakazało usunięcie jej – pod karą grzywny – sprzed domostwa miejscowej pary homoseksualistów.

W wywiadzie dla strony internetowej Business Insider przedstawiciel HOA Bob Brusseau wyjaśnił, że musiał zareagować na skargi mieszkańców, którzy powoływali się na przepis prawny, zezwalający na wywieszanie przed domem jedynie flagi państwowej lub wojskowej. – Nakazaliśmy usunięcie flagi tęczowej. W przeciwnym razie właściciele domu będą musieli płacić 50 dolarów kary za każdy dzień jej wystawienia – powiedział Brusseau.

Z kolei ludzie, którzy wywiesili flagę, Bob Plominski i Mike Ferrari, w wywiadzie dla stacji NBC News tłumaczyli, że zdecydowali się wywieszać tę flagę przez cały czerwiec, uważany w środowiskach gejowskich za „miesiąc dumy [gejowskiej]”. Żalili się na decyzję Stowarzyszenia, dodając, że nie rozumieją stanowiska tej organizacji, gdyż już wcześniej wywieszali swą flagę i dotychczas nie budziło to żadnych protestów.

Czy to już homofobia?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!