Wiadomości

Wydalono Ukraińców, którzy pracowali w Polsce nielegalnie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W wyniku wspólnych działań funkcjonariuszy z Bieszczadzkiego Oddziału SG oraz Straży Ochrony Kolei Polskę opuści ośmiu cudzoziemców, nielegalnie zatrudnionych w firmie modernizującej linię kolejową w Medyce.

Wspólna operacja SG i SOK pod kryptonimem „Infrastruktura” miała na celu ujawnienie cudzoziemców nielegalnie zatrudnionych w jednej z firm, prowadzących prace modernizacyjne linii kolejowej w Medyce.

Strażnicy graniczni z placówki w Medyce oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Przemyśla przeprowadzili w kwietniu br. wspólne działania w ramach akcji „INFRASTRUKTURA”. Czynności prowadzone były pod kątem legalności zatrudnienia cudzoziemców wykonujących prace przy modernizacji linii kolejowej. Ustalono, że jedna z firm, prowadząca prace na trasie Przemyśl-Medyka nielegalnie zatrudniała ośmiu obywateli Ukrainy, którzy zajmowali się rozbiórką starych szyn i podkładów kolejowych. Cudzoziemcy nie mieli pozwoleń na pracę.

Obcokrajowcy zostali zatrzymani i zobowiązani przez Straż Graniczną do opuszczenia Polski wraz z zakazem ponownego wjazdu na terytorium państw Schengen przez najbliższy rok. Sankcje dotkną również polskiego pracodawcę zatrudniającego pracowników torowo-budowlanych. Za nielegalne powierzenie wykonywania im pracy grozi mu grzywna do 30 000 zł. 

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!