Wiadomości

Wybuchy i pożar w składzie amunicji na Ukrainie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do eksplozji doszło wcześnie rano we wtorek w składzie amunicji w pobliżu miasta Icznia, położonym ok. 180 km na wschód od stolicy Ukrainy, Kijowa – poinformowało w oświadczeniu ministerstwo obrony.

„O godzinie 3.30 nadeszła informacja od naczelnika 6-go arsenału, że w rejonie miejscowości Icznia, w Obowdzie Czernichowskim, doszło do wybuchu na na terenie technicznym. Rozmiary w trakcie ustalania. Wszystkie odpowiednie służby i władze lokalne są niezwłocznie powiadamiano. Prowadzona jest ewakuacja ludności. Założono sztab do zwalczania sytuacji kryzysowych” – czytamy w oświadczeniu.

Z komunikatu ministerstwa wynika, że na miejsce wybuchu udał się naczelny dowódca ukraińskich sił zbrojnych. Do Iczni udaje się także premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman.

„Nadzwyczajna sytuacja w obwodzie czernihowskim. Na miejscu działa sztab operacyjny. Lecę tam” – napisał szef rządu na Facebooku.

Jak poinformowała Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych z okolicznych obszarów ewakuowano około 10 tys. ludzi. W promieniu 20 km od miejsca eksplozji wstrzymano ruch powietrzny, samochodowy i kolejowy. Obszar zajmowany przez skład amunicji to ponad 400 hektarów.

/TVP Info, unian.ua/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!