Wiadomości

Wybuch przemocy w Saksonii – kolejna masowa bójka między rdzennymi Niemcami i azylantami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Wurzen w Saksonii starło się kilkudziesięciu imigrantów oraz miejscowych. Dwóch młodych Niemców zostało ciężko rannych. Sprawę badają niemieckie służby.

W starciu między obcokrajowcami i miejscowymi w Wurzen (Lipsk) dwóch mężczyzn zostało ciężko rannych – obaj otrzymali ciosy nożem w uda. Według policji w Lipsku, inny młody człowiek został zaatakowany przy użyciu pistoletu taserowego.

Zdarzenie miało miejsce w piątkowy wieczór, przy czym poprzedziła je słowna awantura między obiema grupami, do której doszło na stacji. Później miejscowi zniszczyli drzwi budynku, w którym mieszkają cudzoziemcy oraz uszkodzili szybę.

Wtedy około dwunastu cudzoziemców wyposażonych w pałki i noże zaatakowało grupę liczącą około trzydziestu miejscowych. To właśnie wtedy dwóch mężczyzn otrzymało rany kłute . Kilku Niemców w odwecie podjęło szturm domu imigrantów. Dopiero przybycie na miejsce większych sił policji położyło kres bójce.

Państwowa służba bezpieczeństwa prowadzi obecnie dochodzenie w sprawie zajść. Jak dotąd nikt nie został aresztowany, ale tożsamość osób biorących udział w bójce została ustalona.

/tag24.de, gatesofvienna.net/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!