Wiadomości

Wybory samorządowe najprawdopodobniej odbędą się 21 października

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Wydaje się, że termin wyborów samorządowych 21 października jest najbardziej rozsądny, biorąc pod uwagę datę drugiej tury; chcemy uniknąć wyborów w Święto Niepodległości 11 listopada – powiedział dziś szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Sasin pytany w Polsat News, kiedy premier ogłosi termin wyborów samorządowych, powiedział, że prezes Rady Ministrów ma na to czas do 16 sierpnia.

– To jest jego suwerenna decyzja, myślę, że też nie ma sensu tutaj stosować jakiegoś szczególnego pośpiechu – zaznaczył.

Jak mówił, pierwsze dwa tygodnie sierpnia są tradycyjnie okresem urlopowym, również w polityce.

– Myślę, że kiedy ten okres urlopowy będzie się zbliżał do końca, wszystko będzie już jasne – zapowiedział Sasin.

Szef KSRM był pytany o opinię, że “wszyscy nastawiają się” na termin pierwszej tury wyborów 21 października.

– Nie potwierdzając, jaka będzie decyzja, wydaje się, że ten termin jest chyba takim najbardziej rozsądnym terminem, biorąc pod uwagę uwarunkowania, dotyczące również drugiej tury wyborów. Chcielibyśmy uniknąć, aby ta druga tura odbywała się 11 listopada, bo tak w pewnej konfiguracji dat mogłoby być, no to pewnie tutaj dużego wyboru nie ma – powiedział Sasin.

– Chcemy uniknąć referendum (konstytucyjnego) w Święto Niepodległości i chcemy uniknąć również wyborów w Święto Niepodległości – podkreślił Sasin.

Pierwsza tura wyborów samorządowych może się odbyć w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw. Kampania wyborcza rozpoczyna się w dniu zarządzenia wyborów.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!