Wiadomości

Śląscy policjanci przejęli rekordową ilość narkotyków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Śląscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali dwóch mężczyzn i przejęli 130 kg marihuany. Czarnorynkowa wartość nielegalnego suszu, to blisko 4 miliony złotych. Obaj zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani.

Nad sprawą pracowali kryminalni z wydziału antynarkotykowego katowickiej komendy wojewódzkiej, którzy uzyskali informację o mężczyznach mogących przewozić znaczne ilości środków odurzających. W związku z informacją, że mężczyźni mogą posiadać broń palną, w akcję zatrzymania zaangażowano śląskich antyterrorystów. Policyjna realizacja odbyła się na terenie powiatu pszczyńskiego.

Wewnątrz busa, stojącego na terenie posesji należącej do jednego z mężczyzn, policjanci znaleźli kartonowe pudła, w których było łącznie 130 kg marihuany oraz broń palna i amunicja. Jest to największa jednorazowa ilość narkotyków, zabezpieczona w tym roku na Śląsku. Ich czarnorynkowa wartość szacowana jest na blisko 4 miliony złotych. Decyzją Sądu Rejonowego w Pszczynie obaj zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż śledczy ustalają skąd pochodziły i do kogo miały trafić zabezpieczone narkotyki.

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/161847,Przejeli-rekordowa-ilosc-narkotykow.html

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!