Wiadomości

Wyborcy Demokratów i Republikanów nie chcą ponownego startu Bidena i Trumpa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z sondażu opublikowanego w środę przez CNN wynika, że trzy czwarte wyborców Partii Demokratycznej chce, by w wyborach prezydenckich w USA w 2024 roku ich partię reprezentował inny kandydat, niż obecny szef państwa Joe Biden. Sondaż ten pokazał też, że większość wyborców Partii Republikańskiej nie chce, by o prezydenturę ponownie starał się Donald Trump.

Według CNN, liczba sympatyków Demokratów, którzy chcą innego kandydata, niż Biden wzrosła o 24 punkty procentowe od ostatniego takiego badania w lutym. Sondaż ten potwierdza pogłębiający się od miesięcy negatywny trend w notowaniach obecnego prezydenta. Według średniej sondaży opracowanej przez portal FiveThirtyEight, pracę Bidena pozytywnie ocenia 38,4 proc. ankietowanych, zaś negatywnie – 56,4 proc. To gorszy wynik od poparcia, które w analogicznym okresie miał jego poprzednik Trump.

Ale badanie CNN, większość wyborców Republikanów – 55 proc., chce, by partia nominowała kogoś innego, a nie Trumpa na wybory w 2024 roku. Mimo to były prezydent wielokrotnie w ostatnim czasie sugerował, że zamierza startować w wyborach.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!