Wiadomości

Wybitny kompozytor Jan A. P. Kaczmarek trafił do szpitala. Jego stan jest bardzo poważny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Z tej choroby się nie wychodzi”

Wybitny kompozytor Jan A. P. Kaczmarek trafił do szpitala. Jego stan jest bardzo poważny. – Nie wiemy, co będzie jutro czy pojutrze, bo z tej choroby się nie wychodzi – przyznaje prezes Polskiej Fundacji Muzycznej Tomasz Kopeć, który pozostaje w kontakcie z rodziną artysty.

Przykra informacja o pogarszającym się stanie zdrowia artysty pojawiła się w dniu jego 70. urodzin. Hospitalizacja Jana A. P. Kaczmarka wynika z przebytego w ostatnim czasie zapalenia płuc. Na stan zdrowia kompozytora ogromny wpływ ma jednak nieuleczalna choroba.

– Aktualnie pan Jan przebywa w szpitalu. Po przebytym zapaleniu płuc jego stan jest trudny. Znajduje się pod opieką lekarzy, wspiera go też najbliższa rodzina – przekazał w rozmowie z Plejadą Tomasz Kopeć.

Prezes Polskiej Fundacji Muzycznej przed kilkoma dniami odwiedził artystę. Pozostaje też w stałym kontakcie z jego bliskimi.

– Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Z każdym dniem stan pana Jana się pogarsza. Nie wiemy, co będzie jutro czy pojutrze, bo z tej choroby się nie wychodzi. Wiąże się ona z ogromnym bólem i cierpieniem, który towarzyszy zanikowi mięśni – podkreślił Kopeć.

Z jego relacji wynika, że kompozytor ma już trudności z mówieniem. – Ciało przestaje być władne, samodzielne i wymaga podłączenia różnego rodzaju urządzeń. W nocy pana Jana wspomaga maszyna do oddychania. Kompozytor korzysta też z trzech rodzajów wózków – dodał.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!