Wiadomości

Wszczęto postępowanie przeciwko prof. Krzysztofowi Simonowi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jest decyzja Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej ws. udziału profesora Krzysztofa Simona w reklamie maseczek. Jak ustaliła Wirtualna Polska, członek Rady Medycznej przy premierze miał naruszyć zasady etyki lekarskiej. Profesor bronił się, że przepisów nie złamał, bo “reklamował polskie maseczki, nie chińskie”.

– Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej w Łodzi zarzucił lekarzowi popełnienie przewinienia zawodowego, polegającego na naruszeniu art. 4 ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty w związku z art. 63 ust. 2 kodeksu etyki lekarskiej – informuje Wirtualną Polskę Justyna Kowalewska, rzecznik prasowy Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi.

Oznacza to, że prof. Simon miał naruszyć przepis mówiący o tym, że “lekarz ma obowiązek wykonywać zawód zgodnie z zasadami etyki zawodowej oraz z należytą starannością”. A także, nie powinien wyrażać zgody na używanie swojego nazwiska i wizerunku dla celów komercyjnych.

Co grozi prof. Simonowi? – Upomnienie, nagana, kara pieniężna, zakaz pełnienia funkcji kierowniczych placówkach służby zdrowia (od roku do 5 lat), ograniczenie wykonywania zawodu lekarza (od 6 miesięcy do 2 lat), zawieszenie prawa wykonywania zawodu ( od roku do 5 lat) albo całkowite pozbawienie prawa wykonywania zawodu – informuje Wirtualną Polskę Justyna Kowalewska. I jak dodaje, sprawa trafi do Sądu Lekarskiego, który zdecyduje o dalszych losach medyka.

Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie zostało wszczęte w czerwcu br. Lekarz składał wyjaśnienia na początku września.

Więcej:
https://wiadomosci.wp.pl/zarzuty-dla-prof-krzysztofa-simona-chodzi-o-udzial-lekarza-w-reklamie-maseczek-6696179736742496a?fbclid

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!