Wiadomości

Wśród żyjących we Francji muzułmanów rośnie poparcie dla szariatu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Francja ma poważny problem z muzułmanami – nie tylko nie wyznają wartości francuskiego państwa, ale żądają też szariatu. Media alarmują, że są coraz bardziej wierzący.

Francja jest jednym z krajów Unii Europejskiej, który przyjął najwięcej imigrantów muzułmanów na swoje terytorium. W ciągu kilku lat rodowici Francuzi zostali zastraszeni przez zamachy terrorystyczne czy gangi islamskie. Jednak lewica ciągle chce przyjmować nowych imigrantów.

Muzułmanie nie poddają się sekularyzacji. O sprawie informują największe francuskie media – nawet te liberalne przyznają, że Francja ma duży problem. Portal Onet przytacza dane Instytutu IFOP, wyniki badań wykazują, „że w ciągu 30 lat odsetek muzułmanów chodzących na cotygodniową modlitwę do meczetu wzrósł z 16 do 38 procent”.

Badacze twierdzą jednak, że to nie wzrost pobożności powinien martwić Francuzów, a stosunek muzułmanów do wartości – według nich prawo szariatu powinno mieć pierwszeństwo przed prawem francuskim. Tak sądzą nawet Ci, którzy wykształcili się we Francji i posiadają wyższe wykształcenie. To poważna porażka naszego szkolnictwa – podkreśla Isabelle de Gaulmyn, naczelna „La Croix”.

/medianarodowe.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!