Wiadomości

Pięciu zatrzymanych w aferze korupcyjnej na ponad milion złotych, wśród zatrzymanych syn senatora PiS

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agenci CBA z Delegatury w Krakowie zatrzymali założyciela i prezesa znaczącego inwestora na rynku nieruchomości, członka zarządu developera, prezesa zarządu spółki Małopolskie Dworce Autobusowe, wiceprezesa zarządu małopolskiej fundacji i biznesmena. Śledztwo CBA dotyczy korzyści majątkowych na 1 mln 170 tys. zł – poinformował rzecznik CBA Piotr Kaczorek.

Jak podaje Puls Biznesu, wśród zatrzymanych przez CBA na zlecenie Prokuratury Regionalnej w Katowicach jest Przemysław K., prezes Griffin Real Estate – jednej z największych działających w Polsce grup skupiających aktywa w sektorze nieruchomości, której aktywa wyceniane są na ok. 5 mld euro. Oprócz prezesa K. wpadły też cztery inne osoby, m.in. Grzegorz K., wiceprezes małopolskiej fundacji, a jednocześnie syn obecnego wpływowego senatora PiS oraz Marcin F., prezes spółki Małopolskie Dworce Autobusowe.

Krakowska  Delegatura CBA, w wyniku własnej pracy operacyjnej prowadzonej od ponad roku zgromadziła  materiał dowodowy uzasadniający wejście postępowania w fazę ad personam – w dwóch wątkach korupcyjnych na dużą skalę.

Delegatura CBA w Krakowie na podstawie zgromadzonych materiałów prowadzi śledztwo w sprawie podejmowania się w okresie listopad 2015/ grudzień 2016 roku pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe i powoływaniu się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne w związku z pełnieniem tych funkcji.

Śledztwo CBA, w tych dwóch wątkach, dotyczy korzyści majątkowych w sumie na kwotę 1.170.000 zł.

Funkcjonariusze CBA zabezpieczają dokumenty i dane elektroniczne w blisko 40 miejscach –  mieszkaniach, firmach i biurach  w Warszawie, w Kielcach i woj. małopolskim.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!