Wiadomości

Senator Kogut po aresztowaniu syna: „To atak na mnie i fundację”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Komuś przeszkadza, że pomagam ludziom; to atak na mnie i na fundację od 20 lat pomagającą ludziom niepełnosprawnym, to mój komentarz – powiedział senator Stanisław Kogut po informacji o zatrzymaniu przez CBA jego syna. Zapowiedział, że będzie walczył o godność swoją, rodziny i fundacji.

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało we wtorek o zatrzymaniu pięciu osób w związku z własnym śledztwem w sprawie podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe i powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych. Wśród zatrzymanych jest wiceprezes zarządu małopolskiej fundacji Grzegorz K. – syn senatora PiS. 

– Zatrzymani przez CBA usłyszą zarzuty przestępstw o charakterze korupcyjnym w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach – powiedział prok. Arkadiusz Jaraszek z biura prasowego PK. Sprawa dotyczy korzyści majątkowych łącznie na kwotę 1,17 mln zł. 

Czytaj też:

Pięciu zatrzymanych w aferze korupcyjnej na ponad milion złotych, wśród zatrzymanych syn senatora PiS

W związku z tą sprawą Centralne Biuro Antykorupcyjne przeszukuje od rana ponad 30 miejsc w całym kraju. Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA powiedział, że przeszukiwania trwają m.in. w warszawskich siedzibach PKP, firm Griffin Real Estate, firmy deweloperskiej Echo Investment, w małopolskich biurach senatorskich ojca zatrzymanego wiceprezesa małopolskiej fundacji Grzegorza K. i w spółce Małopolskie Dworce Autobusowe (MDA) oraz w mieszkaniach zatrzymanych.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!