Wiadomości

Wśród zarażonych koronawirusem na Mazowszu są także dzieci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Województwo mazowieckie zdecydowanie lideruje, gdy chodzi o ilość osób zarażonych koronawirusem. Według najnowszych danych, podanych przez Ministerstwo Zdrowia, w województwie mazowieckim stwierdzono już łącznie 754 przypadki zarażenia koronawirusem.

Tylko dzisiaj liczba potwierdzonych przypadków wzrosła tu o 142 osoby. Najwięcej nowych przypadków w czwartek wykazała stacja sanitarno-epidemiologiczna dla powiatu radomskiego – 63 (łącznie to 124). Stacja w Warszawie odnotowała 31 zakażeń (212), a stacja w Grójcu – 12 (95). Kolejne przypadki zanotowały także stacje w Wołominie, Legionowie, Białobrzegach, Pruszkowie, Węgrowie, Siedlcach, Szydłowcu, Garwolinie, Wyszkowie, Ostrowi Mazowieckiej, Przysusze, Mińsku Mazowieckim, Warszawie Zachodniej i Płońsku.

Obecnie, jak donosi onet, na Mazowszu nadzorem epidemiologicznym objętych jest ponad osiem tys. osób. Kwarantannę domową, na podstawie decyzji inspektora sanitarnego, odbywa blisko 19 tys. osób. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, w szpitalach przebywa obecnie około 800 osób.

– Osoby, które mają potwierdzone zachorowanie na COVID-19 to osób obu płci, w tym: dwoje dzieci w wieku poniżej 3 lat oraz ośmioro dzieci i młodzież w wieku 4-17 lat. Osoby znajdują się pod opieką lekarzy w szpitalach w Warszawie, Radomiu, Puławach, Kozienicach, Nowym Mieście, Nowym Dworze Mazowieckim, Grójcu, Płocku, Ciechanowie, Siedlcach – informuje Joanna Narożniak, rzeczniczka Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie.

– Część chorych ze względu na stan zdrowia znajduje się pod opieką lekarzy w szpitalach. Duża część chorych z uwagi na dobry stan zdrowia nie została hospitalizowana i przebywa w izolacji w domach. Stan zdrowia wszystkich osób z potwierdzonym zakażeniem jest monitorowany przez lekarzy i służby sanitarne. Potwierdzone przypadki zachorowań są to zarówno przypadki zawleczone (powrót z zagranicy, z obszaru występowania wirusa), jak i przypadki rodzime – transmisja z kontaktu w kraju w ogniskach domowych lub zawodowych – dodaje Joanna Narożniak.

/onet.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!