Europa Wiadomości

Wśród Afgańczyków ewakuowanych do Niemiec znaleźli się terroryści i gwałciciele…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak informuje portal medianarodowe.com niemieckie MSW potwierdziło, że wśród osób ewakuowanych z Afganistanu znalazło się co najmniej 20 osób mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Wśród nich są m.in. sprawcy gwałtów czy podejrzewani o terroryzm. Cztery z nich były kilka lat temu deportowane z Niemiec do Afganistanu.

Jak poinformowało niemieckie MSW, w środę transportem lotniczym do Niemiec przybyło łącznie 4587 osób. 3849 osób to Afgańczycy, a 403 to obywatele Niemiec. Wśród przybyłych osób do ​​Niemiec jest były minister w rządzie prezydenta Ashrafa Ghaniego.

Jednak nie wszyscy z przybyłych mają tak dobrą przeszłość. Jak podała agencja dpa, „oprócz przestępców, do Niemiec przyleciały również osoby, których nazwiska już pojawiły się we wspólnym rządowo-federalnym centrum antyterrorystycznym”. Z tej sytuacji tłumaczył się szef niemieckiego MSW, Horst Seehofer.

Minister podkreślił, że „to, że przestępcy mogli nielegalnie uciec do Niemiec drogą powietrzną, było wynikiem <<sytuacji nadzwyczajnej>>”.

Niektórzy z nich całkowicie sfałszowali dokumenty, od A do Z, a niektórych nikt nie sprawdził – powiedział Seehofer.

Dwie spośród ewakuowanych z Afganistanu osób trafiły już do zakładu karnego. Kolejne dwie „nadal znajdują się pod nadzorem władz”.

Autor: Paweł Kubała

Znamienne…

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!