Świat Wiadomości

Współzałożyciel firmy Apple odchodzi z facebooka po aferze z Cambridge Analytica

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Skandal z Cambridge Analytica i Facebookiem wydaje się nie mieć końca, bo po drodze powstaje wiele wątków pobocznych. Nie chodzi już tylko po sposób w jaki firma z Wielkiej Brytanii pozyskiwała dane, ale również to w jaki sposób działał Facebook i szpiegował swoich użytkowników na każdym kroku i wyciskał ile się tylko da, aż do tego momentu.

Kolejnym człowiekiem ze świata technologii, którego zna niemal każdy, opuszcza grono użytkowników tego portalu społecznościowego. Współzałożyciel Apple, Steve Wozniak powiedział USA Today, że zaniepokoiła go ta cała sytuacja i w jaki sposób Facebook oraz inne serwisy beztrosko wykorzystują dane, które generuje społeczność.

“Użytkownicy przekazują każdy szczegół swojego życia na Facebooku, a on zarabia dużo pieniędzy na reklamie. Zyski są oparte na informacjach użytkownika, ale użytkownicy nie odzyskują żadnych zysków.”

Steve dodaje również, że wolałoby zapłacić za dostęp do Facebooka, aby w zamian ten nie zbierał danych osobowych oraz nie wyświetlał reklam. Poparł on również, obecnego CEO Apple, Tima Cook’a, który stanowczo zaprzeczył, że jego firma była zaangażowana w podobny do tego z udziałem Facebooka. Wozniak dodaje też, że Apple zarabia na świetnych produktach i nie musi wykorzystywać danych swoich użytkowników.

Współzałożyciel Apple jednak nie usuwa konta, ale nie będzie już więcej korzystał z Facebooka. Pożegnał on się więc z 5 tysiącami znajomy, ale jak twierdzi, większości z nich nie zna. Pozostawia on swój profil, aby nikt inny nie wykorzystał nazwy Steve Wozniak.

Źródło: fonplace.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!