Wiadomości

Współwięzień zabił pedofila, właśnie ruszył proces

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Paul Fitzgerald pobił i udusił Richarda Huckle’a. Później zeznał, że planował także pokroić swoją ofiarę i ugotować kawałki ciała. Właśnie ruszył proces w tej sprawie – donosi portal o2.pl.

Do zabójstwa doszło 13 października 2019 roku. Strażnicy więzienni zostali wezwani do celi obu mężczyzn i znaleźli Huckle’a zakneblowanego i związanego. Wokół szyi miał zaciśnięty kabel. Fitzgerald stał nad nim i zdawał się szeptać do ucha swojej ofiary.

Huckle otrzymał 22 wyroki dożywocia w 2016 roku za bezprecedensową liczbę przestępstw popełnionych wobec dzieci. Dopuszczał się molestowania i gwałtów na dzieciach w wieku od sześciu miesięcy do 12 lat.

Prokurator Alistair Neil MacDonald QC powiedział, że atak to “forma kary” ze strony Fitzgeralda za zbrodnie popełnione przez Huckle’a. Zabójstwo zostało “starannie zaplanowane i przemyślane” przez Fitzgeralda. Zabójca planował w podobny sposób potraktować dwóch lub trzech innych współwięźniów, ale ostatecznie skupił się na swojej pierwszej ofierze. Według brytyjskich mediów Fitzgerald odsiaduje wyrok za gwałt na kobiecie.

– To był starannie zaplanowany atak, w którego trakcie Huckle został poddany przedłużającym się torturom, które miały go również upokorzyć – dodał prokurator.

/o2.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!