Wiadomości

Wspólna akcja CBA i Policji – wśród zatrzymanych była wiceprezydent Krakowa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Łapówki za korzystne rozstrzygnięcia spraw administracyjnych. Pięć osób zatrzymanych przez CBA i Policję we wspólnej akcji pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Wśród zatrzymanych m.in. Prezydent i Dyrektor Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie oraz była wiceprezydent Krakowa.

Funkcjonariusze krakowskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego przy współpracy z Wydziałem do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie prowadzą śledztwo dotyczące m.in. przekroczenia uprawnień oraz przyjęcia korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną. Nadzór nad postępowaniem sprawuje Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

Dotychczasowe ustalenia, zgromadzony materiał dowodowy i jego analiza pozwoliły na zatrzymanie pięciu osób, którym po zakończeniu czynności procesowych przedstawione zostaną zarzuty korupcyjne obejmujące lata 2018-2019. Wśród zatrzymanych znaleźli się była wiceprezydent Miasta Krakowa, Prezydent i Dyrektor Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie, były Dyrektor Wydziału Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa oraz Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Dowody uzyskane przez śledczych wskazują, że była zastępczyni Prezydenta Miasta Krakowa wykorzystywała swoje wpływy w poszczególnych Wydziałach krakowskiego magistratu, tak aby pracownicy tych urzędów wydawali korzystne rozstrzygnięcia dla deweloperów obsługiwanych przez konkretną, prywatną spółkę.

Jest to pierwsza realizacja w tej sprawie. Planowane są kolejne czynności.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!