Wiadomości

Serwis Patronite.pl zablokował zbiórkę pieniędzy na medialny projekt Jana Pospieszalskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W połowie sierpnia Jan Pawlicki wraz z Janem Pospieszalskim uruchomili na YouTube kanał „Janek Pospieszalski #WARTO”. Trafiają tam rozmowy dziennikarza na rozmaite tematy, lecz głównie poruszana jest tematyka COVID-19. Jan Pospieszalski w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zapowiadał, że nowy kanał medialny ma być miejscem, gdzie spotykać się będzie z gośćmi na rozmowach dotyczących nie tylko spraw politycznych czy społecznych, lecz także kulturalnych. Ma też relacjonować na żywo ważne wydarzenia i rozmawiać z komentatorami. YouTube to pierwszy krok do zbudowania szerszej marki medialnej: Warto.Media.

Żeby jednak rozwinąć skrzydła, Pawlicki z Pospieszalskim na początku września uruchomili zbiórkę na serwisie Patronite.pl. Cel to finansowanie na poziomie 24 tys. zł miesięcznie. W ramach tych środków ma być prowadzony i zasilany treściami ich kanał.

“Musimy zająć się wieloma ważnymi tematami społecznymi i interwencyjnymi, o których piszecie do nas w setkach listów, maili, wiadomości i komentarzy. Chcemy działać i docierać wszędzie tam, gdzie nie docierają tradycyjne media. Zawsze pod prąd wszelkiej propagandy i łamiąc ustalone narracje” – czytamy w opisie zbiórki.

Do środy jednak na konto dziennikarzy nie wpłynęła nawet złotówka – i nie wpłynie, gdyż serwis Patronite zablokował im możliwość zbierania pieniędzy. Jak czytamy w uzasadnieniu – powodem jest to, że „Rada Naukowa Patronite.pl negatywnie oceniła treści Autora dot. epidemii COVID-19”. Link umieszczony przy wizytówce Pospieszalskiego odsyła na stronę Polskiej Akademii Nauk. Zapytaliśmy we wtorek Jana Pospieszalskiego, czy Patronite wyjaśniło mu powody blokowania, lecz dziennikarz był wyraźnie zaskoczony. Dopytywał, skąd mamy informację o blokadzie i obiecywał wyjaśnić sprawę.

– Ktoś do mnie rzeczywiście dzwonił z rady naukowej kilka dni temu, ale nie mogłem odebrać, byłem na nagraniu. Nie sądziłem, ze sprawa może być poważna – przekonywał.

Więcej:
https://medianarodowe.com/2021/09/09/znany-portal-blokuje-zbiorke-pospieszalskiego-chodzi-o-nowy-projekt-medialny/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!