Wiadomości

Wschodnia Konferencja i Targi Ochrony Granic „GRANICE”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziś w Lublinie zakończyły się Wschodnia Konferencja i Targi Ochrony Granic „GRANICE”. Patronat nad wydarzeniem objął Komendant Główny Straży Granicznej. W konferencji uczestniczyła Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej płk SG Wioleta Gorzkowska.

Podczas targów Straż Graniczna zaprezentowała na stoisku swój sprzęt i wyposażenie. Zainteresowani mogli również zapoznać się z aktualną ofertą służby, proponowaną przez Nadbużański Oddział SG.

W czasie konferencji „GRANICE” teoretycy i praktycy podzielili się swoimi doświadczeniami oraz wizją zapewnienia bezpieczeństwa granic na wschodzie Unii Europejskiej. Przybierający na sile kryzys migracyjny oraz potencjalna eskalacja konfliktu na Ukrainie to największe wyzwania, przed jakimi stoją obecnie służby graniczne w Polsce i w Europie.

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji było bezpieczeństwo granic Polski i Unii Europejskiej, w tym współpraca międzynarodowa w zakresie ochrony granic UE. Omówiono również planowaną modernizację wyposażenia polskich służb oraz infrastruktury granicznej w latach 2019–2020. Uczestnicy dyskutowali o zakresie i możliwościach współpracy Straży Granicznej z innymi służbami, operującymi na granicach lub realizującymi swoje zadania w obrębie granic. Podczas konferencji prelekcje wygłosili przedstawiciele Straży Granicznej, na co dzień zajmujący się ochroną granicy państwa, zwalczaniem przestępczości zorganizowanej czy zaopatrzeniem logistycznym formacji.

Dopełnieniem konferencji były targi, podczas których swoją ofertę prezentowali krajowi i zagraniczni producenci szeroko rozumianego wyposażenia, urządzeń i technologii do ochrony granic przeznaczonych dla funkcjonariuszy służb granicznych oraz innych służb.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!