Wiadomości

Wrocławski prawnik został zatrzymany przez CBA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kolejna osoba zatrzymana przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w śledztwie dotyczącym posługiwania się podrobionymi dokumentami, za pomocą których wyłudzano pieniądze z depozytów sądowych. Tym razem chodzi o 300 tys. zł.

Funkcjonariusze z Delegatury CBA w Warszawie prowadzą wspólnie z Prokuraturą Regionalną we Wrocławiu śledztwo dotyczące posługiwania się podrobionymi dokumentami i w oparciu o nie wszczynania procedury egzekucyjnej w celu odzyskania nieistniejących w rzeczywistości zobowiązań. Chodziło o środki, zgromadzone na rachunkach depozytowych sądów, które nie mogły zostać wypłacone uprawnionym osobom i podmiotom. Zgodnie z ustaleniami pracujących nad sprawą śledczych podejrzani, na przestrzeni kilku lat, wyłudzili około dwa miliony złotych oraz usiłowali uzyskać dalsze pół miliona złotych. Niektórzy z podejrzanych podejmowali również szereg czynności zmierzających do ukrycia przestępczego pochodzenia tak uzyskanych środków.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na kolejną, czwartą już, realizację w sprawie. We wtorek funkcjonariusze stołecznej Delegatury CBA zatrzymali wrocławskiego radcę prawnego. Jednocześnie przeszukano dwie kancelarie prawnicze. Zatrzymany mężczyzna w prokuraturze usłyszał zarzut wyłudzenia ponad 300 tys. zł z depozytu sądowego. Prokurator zastosował wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze.

Do tej pory łącznie w sprawie zatrzymano dziewięć osób, w tym sześciu radców prawnych.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!