Polska Wiadomości

Kolejne problemy polskiej firmy CD Projekt i jej Cyberpunka 2077

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

​Jak możemy przeczytać na portalu rmf24.pl polski producent gier CD Projekt ogłosił, że przesuwa wydanie łatki do gry Cyberpunk 2077 na drugą połowę marca. Spowodowane jest to niedawnym atakiem hakerskim, co spowolniło prace.

W grudniu miała miejsce premiera gry Cyberpunk 2077 na komputery oraz konsole. Długo wyczekiwany produkt zawiódł wielu fanów ze względu na liczne błędy, zwłaszcza w wersjach na konsole. Polski producent wypuścił w ostatnim czasie łatkę, która usprawniała wiele kwestii. Wkrótce miały zostać wydane kolejne poprawki.

Na początku lutego doszło do ataku hakerskiego na firmę CD Projekt. W rezultacie zaszyfrowane zostały niektóre dane, wykradziono także kody źródłowe kilku gier. Firma poinformowała, że w związku z atakiem przesunięte zostało wydanie kolejnej serii poprawek.

Chcieliśmy opublikować Patch 1.2 do Cyberpunka 2077 w założonym przez nas terminie, jednak ostatni cyberatak na naszą infrastrukturę i rozległość łatki oznaczają, że do niej teraz nie dojdzie – napisała firma. Spółka dodała, że poprawki pojawią się w drugiej połowie marca.

Akcje CD Projekt, jeszcze w grudniu wyceniane na ponad 440 zł, obecnie są na poziomie około 260 zł.

CD Projekt to najpopularniejszy polski producent gier komputerowych. Przed laty firma zdobyła popularność serią gier “Wiedźmin” opartą na powieściach Andrzeja Sapkowskiego. W zeszłym roku premierę miała kolejna produkcja CDPR – “Cyberpunk 2077”.

Opracowanie: Adam Zygiel

Niestety. Nie mają szczęścia…

Źródło: rmf24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!