Wiadomości

Wraca sprawa wypadku Cimoszewicza: „Będą zarzuty i wniosek o pozbawienie immunitetu”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratorzy z Białegostoku wystąpią do Parlamentu Europejskiego o pozbawienie europosła Włodzimierza Cimoszewicza immunitetu – donosi „Super Express”.

Według nieoficjalnych informacji dziennika Prokuratura Okręgowa w Białymstoku ma przedstawić europosłowi Włodzimierzowi Cimoszewiczowi zarzuty spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia. Sprawa dotyczy zajścia z maja 2019 r., kiedy były premier w Hajnówce potrącił autem kobietę znajdującą się na pasach.

Jak przypomina gazeta polityk zaraz po wypadku nie powiadomił policji ani pogotowia ratunkowego, tylko zawiózł kobietę do domu i nie wrócił już na miejsce zdarzenia. Jak się później okazało, 70-latka miała złamaną kość podudzia i otarcia skóry na rękach i głowie.

Dziennik wskazuje, że Cimoszewicz, by usłyszeć zarzuty i stanąć przed sądem, najpierw musi stracić europoselski immunitet. Po złożonym wniosku sprawą zajmie się komisja, a później odbędzie się ewentualne głosowanie nad uchyleniem immunitetu. Jeśli będzie zgoda, sprawa trafi do sądu.

/Super Express, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!