Polska Wiadomości

WOŚP wystawi na swej aukcji obrazy Trynkiewicza

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Serwis Dziennik.pl dowiedział się, że obrazy, jakie Trynkiewicz malował w ramach więziennej terapii, trafiały na różne aukcje charytatywne, w tym te organizowane przez WOŚP. Zakład karny w Strzelcach Opolskich, gdzie Trynkiewicz odsiedział 23 lata, współpracuje z fundacją kierowana przez Jerzego Owsiaka od 2003 roku.
Prace więźniów, wystawiane na aukcjach charytatywnych przez zakłady karne, przeważnie nie są podpisane, więc trudno byłoby teraz ustalić, kto nabył obrazy “szatana z Piotrkowa”. Sprawę komplikuje także to, że każdego roku w ramach WOŚP licytuje się dziesiątki tysięcy różnych przedmiotów.

Rzecznik WOŚP Krzysztof Dobies zaznaczył, że więzienia godzą się na udział w charytatywnych przedsięwzięciach, ponieważ dobroczynna działalność może pomóc w resocjalizacji osadzonych.

– Więźniowie nie tylko mogą wystawiać wykonane własnoręcznie przedmioty, ale mogą także wpłacać pieniądze na konto fundacji. Za murami powstają nawet sztaby WOŚP. Formuła Orkiestry jest otwarta i nikomu nie możemy zabronić wzięcia udziału w naszej zbiórce – powiedział Dobies.

Jeszcze wczoraj pojawiła się w mediach informacja o publicznym wystawianiuprac Trynkiewicza. Teraz okazuje się, że będą one sprzedawane. CO dalej?

Źródło: natemat.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!