Wiadomości

Prezes IPN: Spoczywa na nas obowiązek wypełnienia testamentu niezłomnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

;strong:– Na nas wszystkich spoczywa obowiązek wypełnienia testamentu żołnierzy niezłomnych – powiedział prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek, który w sobotę uczestniczył w V Krakowskich Zaduszkach za Żołnierzy Wyklętych.;-strong:

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej zaznaczył, że wielu żołnierzy niezłomnych było rówieśnikami odrodzonej Polski i to odrodzona Polska ich wychowała.

– Taka była szkoła tej Polski, która trwała tylko dwie dekady; wychowała tak wspaniałą młodzież, że gdy przyszedł czas próby – oni nie wahali się, że trzeba oddać życie, że trzeba być wiernym do końca, a przecież byli ludźmi młodymi, chcieli żyć, uczyć się, kochać, zakładać rodziny. Ale nie było im to dane – powiedział Szarek.

W jego ocenie współczesny świat może podarować niezłomnym modlitwę, a na nas wszystkich spoczywa obowiązek wypełnienia ich testamentu.

Testament ten – mówił – jest zapisany m.in. w słowach płk. Łukasza Cieplińskiego (1913-1951), który w grypsach do żony i syna pisał – relacjonował – że śmierć to nic, że cieszy się, że będzie umierał jako katolik za wiarę świętą, jako Polak za Polskę niepodległą i szczęśliwą, jako człowiek za prawdę i sprawiedliwość.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!