Wiadomości

Wołodymyr Zełenski odebrał ukraińskie obywatelsko Igorowi Kołomojskiemu?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Kyiv Post” podaje nieoficjalnie, że Wołodymyr Zełenski odebrał ukraińskie obywatelstwo Igorowi Kołomojskiemu. Kołomojski to jeden z najbogatszych ukraińskich oligarchów. Przypomnijmy, że Zełenski był przez niego wspierany, a wręcz postrzegany jako “człowiek Komojskiego”.

“Kyiv Post” informuje, że Sergiej Własenko, jedna z kluczowych postaci partii politycznej Ojczyzna, 21 lipca opublikował na swoim profilu na Facebooku dekret z listą 10 osób objętych pozbawieniem obywatelstwa Ukrainy na skutek decyzji prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Wśród nich jest m.in Igor Kołomojski. Do wpisu dołączył kopię w/w dekretu – nr 502/2022 z dnia 18 lipca.

“Kyiv Post” podkreśla, że dotychczas nie pojawiło się żadne potwierdzenie powyższego dekretu na oficjalnej stronie internetowej prezydenta Ukrainy, w związku z czym informacja jest nieoficjalna i media czekają na jej potwierdzenie. Kanał telewizyjny 24kanal poinformował jednak we wtorek wieczorem, że doradca szefa Kancelarii Prezydenta Serhija Leszczenko przekazał, że dekret jest prawdziwy.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!