Wiadomości

Wojsko Polskie otrzymało dziś sto samochodów ciężarowo-osobowych Ford Ranger XTL

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na terenie 2. Regionalnej Bazy Logistycznej w Warszawie z miała dziś miejsce uroczystość przekazania Wojsku Polskiemu nowych samochodów ciężarowo-osobowych. Zakupione pojazdy Ford Ranger XTL zastąpią użytkowane dotychczas samochody osobowe Honker, które są używane w wojsku od lat 90.

100 przekazanych dziś samochodów, które trafią do jednostek wojskowych w całym kraju to pierwsza część dostaw wynikających z umowy podpisanej w marcu br. Umowa przewiduje dostawę łącznie 648 pojazdów.

Ford Ranger w konfiguracji XLT napędzany jest silnikiem wysokoprężnym 2.0 EcoBlue o mocy 125 kW/170 KM, który współpracuje z 6-biegową manualną przekładnią. Poruszanie się samochodem w trudnych warunkach, obok napędu 4×4 wspomaga system kontroli trakcji.

– Przekazane dziś pojazdy to samochody terenowe, których osiągi są wzmocnione. Także ze względu na to, że będą używane przez Wojsko Polskie w trudnych warunkach – powiedział szef MON Mariusz Błaszczak.

– Czas Honkera w Wojsku Polskim odchodzi do historii. Teraz wojsko będzie korzystało z nowoczesnego sprzętu, który daje gwarancję bezpieczeństwa i komfortu dla użytkowników – dodał minister Błaszczak.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!