Wiadomości

Wojska ukraińskie nacierają po osi Orichiw – Tokmak, trwają walki o Łobkowe

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nasilają się ataki wojsk ukraińskich na kierunku zaporoskim.

Rosyjski kanał RVvoenkory twierdzi, że jednostki pancerne Sił Zbrojnych Ukrainy zdołaly przebić się przez rosyjską obronę w rejonie Robotyne-Werbowe (na południe od miasta Orichiw). Rosjanie wycofali się na pozycje rezerwowe.

Kanał Rybar twierdzi, że na Robotyne-Werbowe grupy szturmowe 65. Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej Sił Zbrojnych Ukrainy od późnej nocy próbowały przebić się przez obronę 291. Pułku Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Udało im się zmusić oddziały rosyjskie do wycofania się na pozycje rezerwowe, po czym próbowały umocnić się na zdobytej rubieży. Nie w pełni się to udało, bowiem Rosjanie wyprowadzili kontratak, odzyskując część terenu.

Nad ranem Ukraińcy siłami 65 Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej wznowiły natarcie. W tym samym czasie zgrupowanie uderzeniowe 47. Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej, wyposażone w czołgi Leopard 2A4 i bojowe wozy piechoty M2A2 Bradley, rozpoczęło szturm na umocnienia między Rabotyne i Werbowe. W rezultacie Rosjanie ponownie zostali zmuszeni do wycofania się na linię rezerwową.

Także kanał WarGonzo potwierdza, że na tym kierunku oddziałom ukraińskim udało się włamać w rosyjską obronę. “Sytuacja jest naprawdę poważna” – stwierdza WarGonzo, dodając, że celem sił ukraińskich jest doprowadzenie do zagrożenia okrążeniem niektórych rosyjskich czołowych grup na jednym z kierunków. “Aktywność bitew jest niezwykle wysoka” – podkreśla WarGonzo.

Zacięte walki mają też miejsce nieco dalej na zachód, w okolicach miejscowości Łobkowe, gdzie natarcie prowadzi 128. Górska Brygada Szturmowa Sił Zbrojnych Ukrainy. Źródła rosyjskie twierdzą, że Rosjanom udało się zmusić Ukraińców do wycofania się z wioski Łobkowe, która jest obecnie w “szarej strefie”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!