Wiadomości

Wojska azerbejdżańskie wdzierają się w głąb terytorium Armenii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Filmy i zdjęcia, które trafiają do internetu, pozwalają stwierdzić, że w wielu miejscach wojska azerbejdżańskie przesunęły granicę z Armenią. Dochodzi przy tym do starć z oddziałami ormiańskimi…

W regionie Kəlbəcər, nad którą kontrolę wojska azerbejdżańskie odzyskały kontrolę w wyniku zwycięskiej wojny jesienią ubiegłego roku, schwytano dzisiejszej nocy sześciu żołnierzy armeńskich.

Jak wynika z informacji przekazanej przez stronę azerbejdżańską, około godziny 3:00, 27 maja grupa wywiadowczo-sabotażowa należąca do Sił Zbrojnych Armenii próbowała przekroczyć granicę armeńsko-azerbejdżańską, posuwając się w kierunku wsi Yukarı Ayrımi w regionie Kəlbəcər.

Ministerstwo Obrony Armenii potwierdziło schwytanie sześciu żołnierzy armeńskich przez Azerów. Według informacji stroony armeńskiej byli to żołnierze jednostki wojskowej „N” i zostali schwytani podczas prowadzenia prac inżynieryjnych na granicy z Azerbejdżanem. Rozpoczęto negocjacje z Azerbejdżanem w sprawie ich powrotu.

Tak na przykład w sieci pojawiły się dwa filmy, które zostały zrobione przez żołnierzy azerbejdżańskich w dniach 15 i 19 maja. 25 maja z kolei pojawił się film zrobiony przez azerbejdżańskich żołnierza z walki na pięści. Dzięki pracy internautów udało się zlokalizować punkty, w których zostały te filmy zrealizowane.

Według Ministerstwa Obrony Armenii w prowincji Gegharkunik wojska Azerbejdżanu w niektórych miejscach przesunął granicę o 1,5 – 2,5 km.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!