Wiadomości

Wojna gangów kontrolowanych przez imigrantów w Kopenhadze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W stolicy Danii, Kopenhadze, toczy się krwawa wojna gangów. Odkąd przeszło tydzień temu napisaliśmy o strzelaninie między członkami gangów w dzielnicy Nørrebro, doszło tam do kolejnych dwóch krwawych incydentów.

W środę wieczorem miała miejsce kolejna strzelanina pomiędzy zdominowanymi przez imigrantów frakcjami „Brothas” i „LTF” (Loyal to Familia). W zamieszkałym przez imigrantów Nørrebro został postrzelony 25-letni mężczyzna, mający powiązania z LTF.

Ofiara była znana z szeregu prowadzonych spraw kryminalnych. Życie 25-latka nie jest zagrożone i w najbliższym czasie powinien zostać zwolniony ze szpitala.

W czwartek, o godzinie 16.00 miał miejsce kolejny pojedynek między rywalizującymi gangami w Nørrebro. Dwóch mężczyzn zostało postrzelonych i przywiezionych do szpitala. Jak poinformowała kopenhaska policja, 22-letni mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Był znanym członkiem gangu.

Wojna gangów rozpoczęła się 12 czerwca. Od tamtej pory miały już miejsce 42 strzelaniny; 25 osób zostało postrzelonych, w tym 3 śmiertelnie – to dotychczasowy bilans ofiar, a końca tego nie widać.

Premier Danii oświadczył, że kraj ma poważne problemy z istnieniem równoległych społeczeństw i muzułmańskimi gangami. Według niego są takie miejsca w kraju, w których prawie niemożliwe jest utrzymanie przez państwo prawa i porządku.

/dr.dk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!