Wiadomości

Wojewódzki grozi sądem Latkowskiemu i TVP

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Idę z tobą i TVP do sądu. Postaram się wyrwać z 2 miliardów złotych dotacji dla tak zwanej telewizji publicznej tyle ile się da – zwrócił się do Sylwestra Latkowskiego na Facebooku Jakub Wojewódzki, celebryta i showman TVN. To jedna z osób publicznych, do których po telewizyjnej premierze swego filmu „Nic się nie stało” zaapelował Latkowski.

– Borys [Szyc], może czas nie tłumaczyć się, jak się tłumaczyłeś… że byłeś pijany wtedy, że ćpałeś, że mało pamiętasz. Chcę, żebyś po prostu powiedział opinii publicznej, czego byłeś świadkiem, co robiłeś, czego nie robiłeś. Jesteś dobrym aktorem, potrafisz grać […] czas może wreszcie doprowadzić do sytuacji takiej, żebyś po prostu powiedział prawdę. Mam tę samą prośbę do Majdana, do Wojewódzkiego, do tych dziewczyn, które tam mignęły: opowiedzcie o tym, co się działo w Roofie – mówił m.in. Latkowski po pokazie w TVP swego filmu o pedofilii w środowisku celebrytów.

Wspominał też o „podwładnym Edwarda Miszczaka” [dyrektor programowy TVN], który miał urządzać seksualne castingi dla chłopców. Tutaj jednak nazwiska Wojewódzkiego nie wymienił. TVN-owski celebryta po emisji rozmowy z Latkowskim napisał na Facebooku m.in.:

W sposób haniebny i kłamliwy starałeś się wmieszać zarówno mnie jak i bliską mi osobę w brutalną aferę kryminalną Zatoki Sztuki. Próba przekonania świata, że bywając tam stawałem się uczestnikiem tamtejszych patologii tudzież ich cichym wspólnikiem to absurd i zwykłe przestępstwo. […] Naraziłeś na publiczny lincz zarówno mnie jak i tych których kocham. W imię bezlitosnej propagandy i odwetu. Dla mnie jesteś płatnym medialnym zabójcą.

I zapowiedział, że pozwie zarówno Latkowskiego, jak i TVP:

Twój mecenas Jacek Kurski nie ukrywał, że wasz film ma być odpowiedzią na kino Braci Sekielskich. Zaiste prawi z was chrześcijanie. Jeśli tak ratujecie Polski Kościół to jestem ciekaw jak ratować będziecie siebie. Bo ja nie powiem – Nic się nie stało. Idę z tobą i TVP do sądu. Postaram się wyrwać z 2 miliardów złotych dotacji dla tak zwanej telewizji publicznej tyle ile się da. Dla tych, którzy potrafią wykorzystać te pieniądze w imię miłości i pomocy innym.

Czytaj też:

Radosław Majdan odpowiada Latkowskiemu po „Nic się nie stało”

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!