Wiadomości

Wojciech Nowicki – złoto, Paweł Fajdek – brąz…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

We wtorek Polki zdobyły dwa medale olimpijskie w rzucie młotem, a w środę Polacy powtórzyli to osiągnięcie! Wojciech Nowicki wywalczył złoto, a Paweł Fajdek – brąz!

Wojciech Nowicki już w pierwszej kolejce znokautował rywali, posyłając młot na odległość 81,18 m. Paweł Fajdek zaczął spokojniej – rzucił 77,58 m, co dało mu szóste miejsce.

Nowicki w drugiej próbie spisał się jeszcze lepiej (81,72), co umocniło go na prowadzeniu. Fajdek też się poprawił, dokładnie o metr (78,58), i przesunął się o jedną pozycję.

Jeśli ktoś myślał, że Wojciech Nowicki w trzecim podejściu nieco odpuści, był w wielkim błędzie. Reprezentant Polski uzyskał 82,52 m i ustanowił nowy rekord życiowy! Z kolei Fajdek zrobił kolejny kroczek – rzucił 78,83 m.

Młociarz urodzony w Świebodzicach w piątej kolejce w końcu stanął na wysokości zadania! Wynik 81,53 sprawił, że na początku uplasował się na drugim miejscu, tuż za kolegą z reprezentacji. Jednak chwilę później Biało-Czerwonych przedzielił Norweg Eivind Henriksen (81,58).

Ostatnia kolejka niczego nie zmieniła. Fajdek zakończył rywalizację na trzecim, a Nowicki na pierwszym miejscu!

Chwilę wcześniej brązowy medal w biegu na 800 metrów wywalczył Patryk Dobek…

Kolejny medal dla Polski – Patryk Dobek wywalczył brąz w biegu na 800 metrów

Tak więc nasi reprezentanci wywalczyli już na tych Igrzyskach dziesięć medali, w tym trzy złote, trzy srebrne i cztery brązowe…

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!