Polska Wiadomości

W najnowszym sondażu zyskuje Konfederacja, a traci Szymon Hołownia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak zawiadamia portal emdianarodwe.com Instytut Pollster wykonał sodnaż na zlecenie “Super Expressu”. Z badania wynika, że Prawo i Sprawiedliwość ma największe poparcie i zdecydowanie wyprzedza Koalicję Obywatelską.

Na pierwszym miejscu niezmiennie znajduje się partia Jarosława Kaczyńskiego. Sondaż Pollster wskazuje, że partia może liczyć na poparcie 34,48 proc. To w porównaniu do badania sprzed miesiąca spadek o 1 pkt. proc. (35,79 proc.).

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, na którą wskazało 25,78 proc. respondentów. Taki wynik oznacza wzrost o 5 pkt. proc. (20,96 proc.).

Wyniki badania skomentowała szefowa koła parlamentarnego Polski 2050 Hannę Gill-Piątek.

Jej zdaniem taki wynik badania to efekt zjednoczenia się elektoratu Koalicji Obywatelskiej po powrocie Donalda Tuska, ale także wynik tego, że wielu wyborców odwróciło się od polityki, zniechęconych powracającą polaryzacją na PiS i antyPiS.

“Tak jak Szymon Hołownia napisał żartobliwie – Tusk jest jak afrykańskie słońce, uciec się przed nim nie da. Chcemy jednak poczekać, aż to słońce trochę zmęczy upałem media i wtedy zobaczymy, jakie wyrosną pod nim plony” – zaznaczyła Gill-Piątek.

Podium z wynikiem 16,29 proc. zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, która traci aż 7 pkt. W poprzednim badaniu formacja byłego prezentera TVN miała 23,04 proc.

Do Sejmu weszłyby jeszcze: Konfederacja (9,68 proc.; wzrost o 2 pkt.) i Nowa Lewica (8,27 proc.; wzrost o 2 pkt.).

Sondaż Pollster wskazuje, że poza Sejmem znajdą się PSL i Kukiz’15, które zanotowały kolejno po 3 i 2 proc.

Badanie zrealizowano przez Instytut Badań Pollster w dniach 30.07-2.08.2021 roku na próbie 1049 dorosłych Polaków.

Autor: Jan Hernik

Źródło: medianarodwoe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!