Wiadomości

Wmawiał dziewczętom, że seks doprowadzi je do zbawienia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przywódca sekty z Meksyku, Naasón Joaquín García, został skazany w Stanach Zjednoczonych na 16 lat i 8 miesięcy więzienia za wykorzystywanie seksualne dziewcząt. Wmawiał im, że seks z nim doprowadzi je do zbawienia – informuje portal rmf24.pl.

53-latek, uznawany przez 5 milionów wyznawców sekty La Luz del Mundo (po hiszpańsku Światło Świata) za “apostoła” Jezusa Chrystusa, wykorzystywał swoje duchowe przywództwo, by skłaniać dziewczęta i młode kobiety do seksu. Wmawiał im, że doprowadzi to do ich zbawienia – albo potępienia, jeśli odmówią zbliżenia cielesnego.

Naasón Joaquín García został skazany w Los Angeles w USA na ponad 16 lat więzienia za wykorzystanie seksualne dziewcząt. Wyrok został ogłoszony po wysłuchaniu emocjonalnych zeznań pięciu młodych kobiet, które oskarżyły Garcíę o wykorzystanie seksualne. Kiedyś były jego najbardziej oddanymi wyznawczyniami, przed sądem nazywały go “diabłem”, “potworem” albo “antychrystem”.

“Wykorzystywał mnie i wykorzystywał, jak jagnię przeznaczone na poświęcenie w ofierze” – mówiła jedna z kobiet. Inna zeznała, że “apostoł” znęcał się nad nią przez 17 lat. Traktował ją jak niewolnicę seksualną i służącą zarazem: prała jego ubrania, szorowała toaletę, i tak każdego dnia przez wiele lat.

Ofiary opowiadały przed sądem o tym, jak były zachwycone, gdy zostały zaproszone do przystąpienia do sekretnego wewnętrznego kręgu Garcíi. Były przez niego nazywane aniołami, miały służyć mu bez kwestionowania poleceń, wydawanych “zgodnie z życzeniem bożym”.

Naasón Joaquín García przewodził sekcie La Luz del Mundo, którą założył jego dziadek w 1926 roku. Przejął “misję apostoła” po śmierci swojego ojca w 2014 roku. Pięć lat później został zatrzymany na lotnisku w Los Angeles, na którym wylądował swoim prywatnym jetem.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!