Wiadomości

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Kraśce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Kraśce. Został on oskarżony o prowadzenie samochodu bez uprawnień. Czyn ten jest zagrożony karą do dwóch lat więzienia.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz poinformowała, że akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Kraśce został skierowany 8 czerwca przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie do Sądu Rejonowego w Ostrołęce. – Mężczyzna został oskarżony o prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień (art. 180a k.k.) – zaznaczyła prok. Skrzyniarz.

Przypomnijmy, że 19 sierpnia 2016 r. w miejscowości Myszyniec, przy ulicy Pawłowskiego, prowadząc samochód marki BMW Piotr Kraśko został zatrzymany przez patrol policji. Okazało się, że nie miał on uprawnień do prowadzenia samochodu. Zostały mu one cofnięte w 2014 r. Dziennikarz został przesłuchany w tej sprawie w połowie maja. – Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu i skorzystał z przysługującemu mu prawa do odmowy składania wyjaśnień. Wyraził zgodę na publikację wizerunku i pełnych danych osobowych – stwierdziła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Za zarzucany w akcie oskarżenia czyn grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo do dwóch lat więzienia.

Warto zaznaczyć, że w grudniu 2021 r. w mediach pojawiła się informacja, że Kraśko został zatrzymany, kiedy prowadził samochód, choć nie miał do tego uprawnień. Został skazany na karę grzywny w wysokości 7,5 tys. zł i otrzymał roczny zakaz prowadzenia pojazdów. Prokuratura odwołała się od tego wyroku, ale sąd go utrzymał. Przy okazji media informowały, że Kraśko miał już dwa razy odbierane prawo jazdy, mianowicie w roku 2009 i 2014.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!