Europa Wiadomości

Włoski rząd chce ułatwić swym obywatelom dostęp do broni palnej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal polityka.pl w zeszłym tygodniu włoski Senat uchwalił pakiet ustaw przygotowanych przez ministerstwo spraw wewnętrznych, który wprowadza znaczne ułatwienia w dostępie do broni. Wszytko po to, by obywatele Włoch mogli się bronić przed hordami agresywnych imigrantów.

Wicepremier Matteo Salvini chce dać obywatelom więcej narzędzi do samoobrony, twierdząc, że posiadanie broni po prostu „leży we włoskiej tradycji i kulturze”.

Co przegłosował włoski senat? Otóż nowe prawo dotyczące broni upraszcza proces zdobycia pozwolenia na broń, poszerza uprawnienia klubów strzeleckich, rozszerza katalog przedsiębiorstw uprawnionych do sprzedaży broni i amunicji. Te zmiany oznaczają, że zwykły obywatel będzie mógł łatwiej wejść w posiadanie broni samopowtarzalnej.

To już kolejna liberalizacja przepisów o broni we Włoszech w ostatnich miesiącach, wcześniejsza została przeprowadzona zmiana pod pozorem implementacji unijnych przepisów.

Zmiany, które zostały uchwalone obecnie są dalej idące i związane z zapowiedziami ministra Matteo Salviniego o konieczności zapewnienia Włochom możliwości samoobrony z użyciem broni palnej.

Włochy w końcu mają rząd, który nie traktuje obywatela jak durnia, który jak dostanie broń do ręki to się postrzeli albo wyjdzie i zacznie strzelać do współobywateli. Oczywiście możliwość wprowadzenia tych ustaw, jest spowodowana sytuacją polityczną i społeczną jaka teraz jest  we Włoszech.

Przypomnijmy, że Włochy to jeden z najbardziej dotkniętych skutkami kryzysu uchodźczego kraj. Masowa imigracja i rozwój zorganizowanej przestępczości popchnął rząd Włoch do tych nowelizacji in ustaw.

Co w na to?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!