Europa Polska Wiadomości

Włoski prawicowy polityk uważa, że jego kraj powinien brać przykład z Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Polityk Ligii Północnej Mario Borghezio twierdzi, że rząd w Polsce jest doskonałym wzorem dla swoich odpowiedników we Włoszech. Liczy na stworzenie koalicji w Unii Europejskiej.

„Polska ma rząd, który broni dumy narodowej i interesów narodowych. Powinniśmy brać przykład z rządów w Polsce. Nauczyć się z powrotem, jak być rządem, który broni słusznych interesów własnego narodu” – powiedział gość programu „Studio Zachód” w TVP INFO.

Jednym ze wspólnych mianowników polskiej i włoskiej polityki miałaby być kwestia imigrantów. Borghezio nazwał ich napływ do Europy „inwazją”, której jego kraj „nie może dłużej akceptować”.

Podkreślił również, że instytucje europejskie już niedługo będą musiały przyznać się do błędu, gdyż ich działanie nie odpowiada elektoratowi.

Zapytany o ewentualną koalicję z Grupą Wyszehradzką i Austrią, które również sprzeciwiają się obecnej polityce migracyjnej UE, stwierdził, że widzi taką możliwość.

„Są to kraje, których tradycje polityczne, obywatelskie i kulturowe sprawiają, że są one duchowo bliskie naszemu krajowi. A dzisiaj, dzięki Bogu, to właśnie oni jako pierwsi rozwiesili flagę wolności przeciwko Unii Europejskiej” – powiedział.

Oryginalny artykuł: https://ndie.pl/wloski-polityk-ligi-polnocnej-powinnismy-brac-przyklad-z-polski/

Źródło: ndie.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!