Wiadomości

Włoski kościół ma zostać przekształcony w meczet

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kościół we włoskim mieście Bergamo zostanie przekształcony w meczet, donosi gazeta Il Giornale.

Kościół został wystawiony na licytację, w której zwyciężyło Stowarzyszenie Muzułmańskie Bergamo i tym samym stało się jego właścicielem. Przez ostatnie trzy lata kościół użytkowało zgromadzenia religijne rumuńskiej wspólnoty prawosławnej, która liczy ponad 2000 wiernych.

Aukcja odbyła się wczoraj i wygrało ją Stowarzyszenie Muzułmańskie oferując cenę o osiem procent wyższą od ceny wywoławczej, wynoszącej 478.700 euro. Teraz muzułmanie mają 90 dni na realizację przelewu.

Idir Ouchickh, prezes Stowarzyszenia Muzułmańskiego, powiedział, że zamierza utrzymać to miejsce „jako miejsca kultu”. Będzie to więc już drugi meczet w Bergamo.

Liga, partia kierowana przez ministra spraw wewnętrznych, Matteo Salviniego, nie jest zadowolona z takiego obrotu sprawy i zapowiedziała przyjrzenie się jej.

„Pojedziemy i sprawdzimy przebieg aukcji, aby zorientować się, czy nałożono ograniczenia historyczne i czy istnieją powody, aby anulować licytację – zadeklarowali przedstawiciele Ligi w Bergamo, posłowie Daniele Belotti i Alberto Ribolli.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!