Wiadomości

Włosi nie będą już usuwać nielegalnych imigrantów z nielegalnie zajmowanych przez nich budynków, o ile nie zapewnią im mieszkań zastępczych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Włoskie MSW postanowiło, że migranci zajmujący nielegalnie budynki nie będą z nich wyrzucani, jeśli nie zapewni się im innego miejsca zamieszkania. W Rzymie doszło na tym tle do ostrych starć policji z eksmitowanymi uchodźcami.

Rozporządzenie MSW dotyczy migrantów, którzy mają azyl i czekają na zakończenie postępowania azylowego.

Uchodźcy z Erytrei i Etiopii zostali w poniedziałek usunięci z zajmowanego przez nich nielegalnie budynku w centrum Rzymu. Rozpoczęli okupację pobliskiego placu. Gdy w czwartek przybyły oddziały policji, by ich z placu usunąć, doszło do gwałtownych starć. Obrzucani kamieniami policjanci użyli pałek i armatek wodnych. 

Za użycie nadmiernej siły skrytykował policję włoski episkopat, organizacje kościelne i humanitarne, a także watykański sekretarz stanu, kardynał Pietro Parolin.

Władze miasta tłumaczą, że przed eksmisją proponowano uchodźcom inne miejsca zamieszkania, ale ich nie zaakceptowali. W Rzymie migranci okupują sześć innych budynków.

/IAR/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!