Wiadomości

Włosi mistrzami Europy. Tak padały bramki /filmy/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po raz drugi w historii Włosi wywalczyli tytuł mistrzów Europy w piłce nożnej. W finałowym pojedynku pokonali na Wembley Anglię. I choć od trzeciej minuty przegrywali, zdołali wyrównać, a w rzutach karny to oni okazali się lepsi…

Mecz zaczęli Anglicy znakomicie. Kapitalną akcję zespołową wykończył świetnym strzałem Luke Shaw i było 1 : 0. Później przez większą część pierwszej połowie gospodarze kontrolowali grę, a Włosi zdawali się być zupełnie bezradni.

Z czasem jednak z Anglików jakby zaczęło uchodzić powietrze, a w drugiej połowie to Włosi dominowali. Głęboko cofnięci gospodarze głównie się bronili, przy czym przewaga drużyny z Półwyspu Apenińskiego z minuty na minutę rosła. Zwłaszcza Chiesa siał postrach w liniach obrony Wyspiarzy.

Chociaż Włosi dominowali, nie potrafili rozstrzygnąć losów spotkania ani w regulaminowym czasie, ani w dogrywce. Konieczna okazała się seria rzutów karnych, w której to goście byli górą…