Europa Wiadomości

Włosi migrują na południe kraju. Koronawirus podąża za nimi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal tvp.info włoskie miasta pustoszeją, jednak koronawirus przenosi się na Włochy środkowe i południowe. – Dziś w nocy miała miejsce kolejna masowa ucieczka pociągami, ponieważ nie ma już połączeń samolotowych z północy na południe – relacjonuje korespondentka TVP we Włoszech Magdalena Wolińska-Riedi. Liczba zmarłych zakażonych koronawirusem w całym kraju wzrosła do 1266.

Rząd kategorycznie apeluje, by mieszkańcy zostawali w domach. Włoskie miasta pustoszeją, jednak koronawirus przenosi się na Włochy środkowe i południowe. Bardzo wielu mieszkańców tych regionów pracuje bowiem w Mediolanie i innych miastach północnej części kraju.

– Dziś w nocy miała miejsce kolejna masowa ucieczka pociągami, ponieważ nie ma już połączeń samolotowych z północy na południe. Wszyscy tutaj zadają sobie pytanie, jak mogło do tego dojść. Ludzie po prostu wsiedli do pociągów i wyjechali na południe – mówiła korespondentka TVP we Włoszech Magdalena Wolińska-Riedi.

Jak dodała, swój sprzeciw wobec takich zachowań wyraził gubernator południowowłoskiego regionu Apulia. Tylko wczoraj w Apulii 50 odnotowano nowych przypadków choroby, a wcześniej w tych regionach prawie nie odnotowywano zachorowań.

Prawdopodobnie wielu z tych, którzy byli nosicielami bezobjawowymi w Lombardii, przeniosło się na południe Włoch.

Do 1266 wzrosła we Włoszech liczba zmarłych zakażonych koronawirusem – poinformowała w piątek Obrona Cywilna. To wzrost o 250 osób w ciągu doby, co jest rekordem obecnego kryzysu w tym kraju.

Według najnowszych danych zakażonych jest we Włoszech prawie 15 tysięcy osób, o ponad 2100 więcej niż dzień wcześniej. Na oddziałach intensywnej terapii przebywa 1328 chorych. Wyleczonych zostało dotąd 1439 osób. Łączna liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 od początku kryzysu wynosi we Włoszech 17660.

Co wy na to?

Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!