Europa Wiadomości

Włosi coraz mocniej krytykują nałożone na Rosję sankcje gospodarcze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl najważniejsi włoscy politycy – premier Giuseppe Conte i wicepremier Matteo Salvini skrytykowali sankcje nałożone przez Unię Europejską na Rosję za aneksję Krymu. – podała we wtorek Polska Agencja Prasowa powołując się na włoskie media.

Zdaniem Contego sankcje tylko szkodzą włoskim firmom a rząd powinien te firmy wspierać i chronić. Włoski premier zapewnił w Senacie, że w trakcie jutrzejszego spotkania unijnych liderów będzie namawiał ich do utrzymywania dobrych relacji z Rosją. W opinii Contego Rosja jest „nieuniknionym graczem, jeśli chodzi o najważniejsze kryzysy międzynarodowe”.

Dzień wcześniej antyrosyjskie sankcje skrytykował także wicepremier i szef włoskiego MSW Matteo Salvini. Polityk współrządzącej Ligi nazwał je „społecznym, kulturowym i ekonomicznym absurdem” w wyniku którego obroty między Włochami a Rosją „drastycznie spadły” podczas gdy inne kraje rozwijają handel z Rosją.

 Salvini wybiera się w środę do Rosji. „To jest zablokowanie rynku” – mówił o konsekwencjach sankcji. „Jadę tam nie dlatego, że – jak piszą niektórzy – płacą mi w rublach, bym to mówił” – podkreślał włoski wicepremier – „Ja to mówię, bo jestem o tym absolutnie przekonany”.

Tydzień po Salvinim do Moskwy wybiera się premier Conte, gdzie z prezydentem Putinem ma rozmawiać m.in. o kwestiach bezpieczeństwa.

Przypomnijmy, że włoski rząd od zaprzysiężenia w czerwcu tego roku nawołuje do zniesienia sankcji nałożonych na Rosję za aneksję Krymu. Według programu rządu zniesienie sankcji przywróci rolę Rosji jako „strategicznego rozmówcy w celu rozwiązania kryzysów regionalnych”.

Czy sankcje Europy wobec Rosji zostaną w końcu zniesione? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!