Europa Wiadomości

Włochy zatwierdziły amnestię dla 600 tys. nielegalnych imigrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal dzienniknarodowy.pl centrolewicowy koalicyjny rząd Włoch pod przewodnictwem Giuseppe Conte’go  został przez byłego wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych Matteo Salviniego oskarżony o stawianie interesów migrantów przed Włochami po zatwierdzeniu w środę amnestii dla ok 600 tys. nielegalnych imigrantów.

Decyzja o legalizacji pobytu migrantów we Włoszech nastąpiła po tygodniach niezgody wśród rządzącej koalicji.  Jenak zaraz po uchwaleniu ustawy pro-imigrancka minister rolnictwa i leśnictwa Teresa Bellanova (Partia Demokratyczna) płakała publicznie z radości, podpisując projekt ustawy, jak podał dziennik “Il Giornale. Bellanova wcześniej powiedziała, że ​​zrezygnuje z uczestnictwa w rządzie, jeśli nielegalnym migrantom nie zostanie przyznana amnestia.

– Rząd ogłosił amnestię dla nielegalnych migrantów w czasie, gdy liczba przybyłych wzrosła o 350 procent. 136 osób wylądowało na Lampedusie tylko dziś wieczorem. Włochy jako obóz dla migrantów? Nie, dziękuję – skomentował lider Ligi.

– Widzieliśmy minister wołającą o prawa imigrantów. A ja mówię wam, że przejmuje się nimi zamiast włoskimi obywatelami znajdującymi się w tarapatach. Niniejsza ustawa jest skierowana nie tylko do osób, które miały pracę, ale także do osób ubiegających się o azyl, których wnioski zostały odrzucone. A co z rolnictwem, problemami włoskich rodzin i leczeniem tysięcy imigrantów?  – dodał potem. – Wcześniej czy później Włosi powrócą, aby wyrazić zdanie w głosowaniu i będą mogli wybrać przyszłość inną niż obecna, a my przygotowujemy się do tego.

Ustawę potępili także konserwatywni narodowcy Bracia Włosi.

– Setki, a może tysiące Włochów płakały, być może nocą, potajemnie przed swoimi dziećmi, zmiażdżone desperacją z powodu utraty wszystkiego lub ze strachu przed utratą wszystkiego. Pomoc dla nich nigdy nie nadeszła – powiedziała Giorgia Meloni, szefowa partii.

Wg sondażu Termometro Politico z 13-14 maja Ligę popiera 29.4 % wyborców. Na Braci Włochów głosować chce 14.3 %.

Jak to skomentujecie?

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!