Świat Wiadomości

Właściciel Alibaby przekazał 40 mln juanów na walkę z koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal businessinsuder.com.pl Jack Ma, założyciel Alibaby i najbogatszy człowiek w Chinach, za pośrednictwem swojej fundacji przekazał 100 milionów juanów, czyli równowartość 14,5 milionów dolarów na walkę z koronawirusem. Miliarder chce, by pieniądze te pomogły znaleźć szczepionkę na wirusa z Wuhan.

Jack Ma przekazał 40 milionów juanów (5,8 mln dol.) dwóm chińskim rządowym organizacjom badawczym. Pozostała część środków zostanie zaś przeznaczona na wsparcie działań w zakresie “zapobiegania i leczenia”.

“Wiemy, że walka ludzkości z chorobami to długa podróż” – napisał Ma na swoim koncie w serwisie społecznościowym Weibo. “Pieniądze te pomogą w różnych badaniach medycznych, jak i w zapobieganiu chorobom” – dodał.

Jack Ma jest najbogatszym Chińczykiem i kultową postacią w chińskim przemyśle internetowym. Założona w 1999 roku przez 18 osób i prowadzona niego Alibaba obecnie zatrudnia ponad 66 tys. osób. Wartość rynkowa firmy to 400 miliardów dolarów.

W 2013 roku Ma zrezygnował z funkcji dyrektora naczelnego spółki. Od tamtego czasu był prezesem i twarzą firmy na najważniejszych wydarzeniach politycznych i biznesowych. Oficjalnie ze stanowiska prezesa Alibaby zrezygnował we wrześniu ubiegłego roku.

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. W czwartek władze w Pekinie przekazały, że najnowszy bilans ofiar śmiertelnych nowego koronawirusa wzrósł do 170. Odnotowano sześć tysięcy przypadków zakażenia.

Zachorowania wystąpiły też w kilkunastu innych państwach – w tym trzech w Europie – w Niemczech, Francji i Finlandii.

Czy to coś pomoże?

Źródło: businessinsider.com.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!